ČLÁNKY


PASIVNÍ DŮM - ÚVOD - Je celkem známo, že energeticky pasivní domy mají velice nízkou spotřebu energie na vytápění. Je však obecně velmi málo známé, že základním rysem pasivních domů je extrémně vysoký komfort vnitřního prostředí. 
Pokud se v článku uvedené principy uplatní i u energeticky náročných typů staveb, jako jsou např. vnitřní rodinné bazény, budou i u těchto staveb provozní náklady až neuvěřitelně nízké. U rekonstrukcí povede aplikace zásad kromě snížení energetické zátěže k enormnímu zlepšení vnitřního klimatu a podstatnému snížení vlhkosti a plísní z problematických míst ve stavbě (vlhké zdivo, rosení oken v zimě apod.).


 
PASIVNÍ, NÍZKOENERGETICKÝ A BĚŽNÝ DŮM - TECHNICKO ENERGETICKÉ POROVNÁNÍ - Představujeme porovnání konkrétního rodinného domu ve třech energetických variantách – PASIVNÍ, NÍZKOENERGETICKÉ A BĚŽNÉ, které se vzájemně liší pouze tloušťkou tepelných izolací, typem oken, vzduchotěsností a instalací či absencí větrací jednotky se zpětným získáváním tepla a vytápěcím systémem.